Sofa Chesterfield Polskie Chesterfieldy

Firma Ideal Meble od ponad 10 lat zajmuje się sprzedażą mebli przez Internet. Wspólnie z klientami, realizujemy wiele projektów, pomagamy w wyborze mebli, konsultując finalny wygląd mebli produkowanych na indywidualne zamówienie.

Zaczynaliśmy od mebli pikowanych produkowanych w Polsce, wywodzących się z około 200 letniej klasycznej metodzie głębokiego pikowania z guziczkami lub kryształkami w stylu glamour. Jednym ze sztandarowych przykładów jest sofa chesterfield, produkowana przez tapicerów, oddających każdej sztuce swój indywidualny sznyt. Na podstawie długoletniego doświadczenia chętnie służymy poradą nie tylko w kwestii doboru koloru oraz rodzaju tapicerki (skóra naturalna, eko-skóra, plusz, materiał, tkanina), ale przede wszystkim doboru odpowiedniego modelu oraz komponentów do niego (różne rodzaje funkcji spania, pojemniki oraz ozdobne elementy, jak np. pinezki), aby finalny projekt w pełni zadowalał klienta.

Pikowane meble nie muszą wywodzić się wyłącznie ze stylu chesterfield, czasami są wynikiem połączenia różnych stylów i technik wykonania.

Styl Ludwika XV to np. gięte metalowe lub drewniane nogi, zaś Ludwik XVI wprowadził m.in. oparcie w kształcie medalionu, które pokochało wiele osób na całym świecie. Pikowane krzesło chesterfield z giętymi nogami oraz oparciem w formie medalionu/owalu stanowi światowy designerski projekt, a ze względu na wykorzystaną tapicerkę oraz dobraną kolorystykę, może wpisywać się w wiele wnętrz.

Przepych mebli chesterfield wspaniale prezentuje się również z wcześniej wspomnianym stylem glamour: kryształy, złoto, srebro, połysk, błysk, glam. Barokowy przepych z ciekawymi żłobieniami giętych metalowych nóg oraz przepiękne głęboko pikowane oparcie kryształkami Swarovskiego w ślicznym atłasie w odcieniu głębokiej purpury na pewno zaciekawi miłośnika tego stylu.

Prowansalski Shabby Chic w oryginalny sposób rozjaśni wnętrza, dodając swojskości. Pastelowe odcienie, złamane biele, wyblakłe róże i niebieskości świetnie sprawdzają się m.in. w sypialni, czego doskonałym przykładem może być Łóżko Chesterfield Carla.

Awangardowy Patchwork o nieprzewidywalnym efekcie końcowym to nie lada gratka dla odważniejszych klientów. Z wielu różnokolorowych kawałków tkanin tapicerskich, gładkich, tłoczonych oraz z wzorkami tworzymy kolaże na meblu z wykorzystaniem pikowania chesterfield, dzięki czemu każdy z projektów jest w pełni oryginalny, nie ma drugiego takiego mebla. Najwięcej realizacji mieliśmy przyjemność dokonać do modelu London, który w prostej formie zawiera zarówno styl chesterfield oraz patchwork.

Na przestrzeni lat wprowadziliśmy do swojej oferty również oświetlenie, na początek lampy wiszące oraz biurkowe, aby później rozszerzyć ofertę o lampy sufitowe/plafony, podłogowe, stołowe i kinkiety. Z racji klasycznego wyglądu chesterfieldów, oświetlenie świetnie z nim koreluje, dopełniając wnętrze.

Kolejnym krokiem było dodanie nowoczesnych form foteli, krzeseł, hokerów oraz sof. Niektóre z mebli czerpią również z ponad 50 czy 100 letnich wzorów, zaś część pochodzi z obecnych czasów. Na koniec swoją ofertę uzupełniliśmy meblami twardymi: biurkami, komodami, stołami, stolikami, aby móc w pełni zaaranżować wnętrza naszych klientów.