Sofa chesterfield inna niż wszystkie

 

Sofa chesterfield jaka jest nie trzeba mówić. Głęboko pikowane oparcie i tak samo pikowane, grube podłokietniki. Czy sofa chesterfield może wyglądać inaczej? Oczywiście, że tak. W tym artykule pokaże wam sofy, które wyglądają niż klasyczna.

Jak wygląda klasyczna sofa chesterfield?

 

Dobrze jest zacząć od zdefiniowania klasycznej wersji sofy chesterfield. Najbardziej klasyczne wykonanie sofy chesterfield to sofa o zwartej bryle, kubełkowej. Podłokietniki i oparcie mają praktycznie tą samą wysokość. Grube, mięsiste boki. Całość głęboko pikowana, piki zakończone guzikami najczęściej w tej samej tapicerce co sofa. Siedzisko sofy może, ale nie musi, być również pikowane.

 

Sofa Chesterfield Normal w skórze 4 osobowa (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

 

 

Pierwsze sofy chesterfield były tapicerowane skórą naturalną i taki obraz sofy chesterfield się utarł. Tapicerka tekstylna pojawiła się dopiero w XX wieku.

 

 

Sofa chesterfield z fantazyjnym oparciem.

 

Sofa chesterfield może ulegać modyfikacjom, musi jednak przestrzegać najważniejszych cech stylu chesterfield. Generalnie jako ten element najbardziej charakterystyczny przyjmuje się pikowanie. Jest ono głębokie i z reguły zakończone guzikiem pokrytym taką samą tapicerką co sofa chesterfield.

 

Może się zdarzyć, że nie będzie guzika, ale to bardzo rzadki przypadek przy tak głebokim pikowaniu, lub guzik pokryty tapicerką zostanie zamieniony np.: na guzik kryształowy, czy inny guzik tapicerski.

 

Kształt pikowania też nie jest obojętny, kolejne piki powinny tworzyć kształt rombu, ma on odwoływać się do kształtu diamentów. W końcu to sofa dla gentelmanów :)

 

Zachowując powyższe zasady możemy sobie pozwolić na stworzenie takiego kształtu oparcia jakie będziemy chcieli. Im sofa jest większa tym mamy większe pole do popisu.

Sofa Chesterfield Madame Decoration (foto: Polskie-Chesterfield.pl)

 

 

 

Można również stworzyć sofę której oparcie będzie posiadało kształt fali niesymetrycznej. Sofa taka ma również swoją wersję z funkcją spania.

 

Sofa Chesterfield z mniejszymi bokami

 

Sofy chesterfield klasyczne posiadają stosunkowo grube podłokietniki, jeśli jednak chcemy mieć sofę chesterfield lecz nie mamy zbyt dużo miejsca warto pomyśleć o sofie z mniejszymi podłokietnikami. Taka sofa wygląda nowocześniej ale pasuje również do wnętrz klasycznych.

 

Kanapa Chesterfield Celebrity 3 osobowa (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

 

Jeśli ogranicza nas miejsce możemy również zrezygnować z jednego z boków. Możemy wówczas pozostawić oparcie sofy bez zmian lub wyprofilować je tak jak w szezlongu.

 

Takie rozwiązanie jest chętnie wybierane przez osoby, które decydują się na funkcję spania typu delfin, a sofa o długości 260 cm jest dla nich zbyt duża.

 

Szezlong Chesterfield Normal z funkcją spania Delfin (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

 

Sofa chesterfield nowoczesna

 

Bardzo popularne stają się sofy pikowane ze wszystkich stron. To bardzo nowoczesny model lubiany zwłaszcza przez miłośników stylu glamour. Takie modele są wykonywane na nóżkach tak jak ten poniżej lub na ślizgach, wówczas nóżki nie są w ogóle widoczne.

 

Sofa Chesterfield Full Moon 4 osobowa (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)